Wybierz język: enpl

BLUE ETCH Flow

Płynny wytrawiacz stomatologiczny

 

Substancja czynna: 

kwas o-fosforowy 36%

Kolor – fioletowy 
.

Dostępne opakowania:

-strzykawka 2ml + aplikator

-strzykawka 10ml + dozownik, łącznik, zestaw aplikatorów

-strzykawka 50ml + dozownik, łącznik, zestaw aplikatorów

-MONSTER PACK 10 x strzykawka 2ml + zestaw aplikatorów

.

.

Bazując na właściwościach najlepszego wytrawiacza na rynku BLUE ETCH opracowaliśmy super płynny wytrawiacz BLUE ETCH Flow polecany do wytrawiania bruzd i szczelin. Specjalna, super płynna konsystencja wytrawiacza, opracowana pod kierunkiem renomowanych lekarzy praktyków, umożliwia perfekcyjne wytrawienie najtrudniej dostępnych miejsc. Dodatkowo łatwo się spłukuje.

 

Zastosowanie:

Wytrawiacz BLUE ETCH FLOW stosuje się do wytrawiania szkliwa i zębiny przed zastosowaniem materiałów złożonych, laków do bruzd i szczelin.
Ze względu na odpowiednio dobraną, półpłynną konsystencję typu flow, BLUE ETCH FLOW dociera do wąskich i głębokich miejsc, zapewniając ich dokładne wytrawienie. Nadaje się również do stosowania przed cementowaniem wkładów koronowo – korzeniowych z włókna szklanego.

.

Sposób postępowania z wyrobem Blue Etch Flow

Przed przystąpieniem do zabiegu należy załączony aplikator zanurzyć w spirytusie (alkohol etylowy), a następnie umieścić na strzykawce.
Na osuszoną powierzchnię nałożyć cienką warstwę wytrawiacza.
Wytrawiać nie dłużej niż 60 sekund. Spłukać silnym strumieniem powietrzno-wodnym (ok. 15-20 sekund).
Nie przesuszać. W przypadku zanieczyszczenia szkliwa proces powtórzyć.
Wyrób przeznaczony jest do wielorazowego użycia, natomiast aplikator służy do użycia jednokrotnego. Wielokrotne użycie aplikatora może stwarzać ryzyko wtórnego zakażenia.


System aplikowania produktu:

Jako jeden z nielicznych światowych producentów posiadamy system (adapter) do przepompowywania preparatu
z dużej strzykawki zbiorczej do małej – dozującej. Pozwala to w 100% wykorzystać tiksotropowe zalety wytrawiacza.

.
Zastosowanie najlepszej jakości trzyczęściowych strzykawek typu luer-lock (z gwintem) daje pełną gwarancję bezpiecznego przepompowania preparatu z jednej strzykawki do drugiej.
.

Zastosowanie strzykawek typu luer-lock daje gwarancję bezpieczeństwa podczas aplikacji – strzykawki posiadają gwint typu luer-lock pozwalający na połączenie z igłą poprzez nakręcenie jej na strzykawkę. System luer-lock stanowi najlepsze zabezpieczenie przed niezamierzonym rozlaniem preparatu podczas aplikowania.

przepompowywanie_bef

 

.

WYRÓB DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA