Wybierz język: enpl

RAINBOW FLOW

logo

.

.

Kompozyt światłoutwardzalny typu flow RAINBOW FLOW został zaprojektowany z myślą o dzieciach. Charakteryzuje się niskim skurczem polimeryzacyjnym i wysoką wytrzymałością. Dostępny w 6-ciu żywych i wesołych kolorach, wybranych przez najmłodszych pacjentów.

misio

Zastosowanie:

Kompozyt światłoutwardzalny typu flow RAINBOW FLOW przeznaczony jest do:
.

znaczek wypełniania ubytków w zębach mlecznych i stałych

znaczek lakowania bruzd

znaczek markowania ujść kanałów korzeniowych


Skład:

żywice metakrylanowe (bis-GMA, UDMA ,TGDMA), nanowypełnienie nieorganiczne, pigmenty, fotoinicjator, inhibitor

 

Dostępne opakowania:

- strzykawka zawierająca 1g preparatu (w wybranym kolorze) + zestaw aplikatorów

.

- zestaw SUPER SIX – 6 x strzykawka zawierająca 1g preparatu

  (kolor: pomarańczowy, żółty, zielony,niebieski, fioletowy, różowy) + zestaw aplikatorówkolory pl

 

 

Sposób postępowania z wyrobem:

Przed przystąpieniem do zabiegu dołączony aplikator zanurzyć w spirytusie (alkohol etylowy), a następnie umieścić na strzykawce.

.

  • Wypełnianie ubytków, lakowanie bruzd:

.

Opracowany ubytek/bruzdę należy wytrawić (np. wytrawiaczem BLUE ETCH), wypłukać i osuszyć. Użyć systemu wiążącego typu bond. Wypełnić ubytek warstwą kompozytu o grubości ok. 2 mm, następnie utwardzać lampą polimeryzacyjną przez 10-15 sekund. W razie potrzeby nałożyć kolejną warstwę materiału i ponownie utwardzać.

.

  • Markowanie ujść kanałów:

.

Po wypełnieniu stałym kanału korzeniowego. Nałożyć na ujście kanału warstwę kompozytu o grubości ok. 2mm i utwardzać lampą polimeryzacyjną przez 10-15 sekund. Jaskrawy kolor materiału pomaga dokładnie zlokalizować ujścia zamkniętych kanałów korzeniowych w trakcie kolejnej wizyty.
Natychmiast po użyciu preparatu cofnąć tłok strzykawki i zamknąć opakowanie oryginalną zakrętką w celu uniknięcia polimeryzacji preparatu w strzykawce.
Wyrób przeznaczony jest do wielorazowego użycia, natomiast aplikator służy do użycia jednokrotnego. Wielokrotne użycie aplikatora może stwarzać ryzyko wtórnego zakażenia.

.

.

WYRÓB DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA